Obligatorisk ekstra springtræning tirsdage kl. 16:00 – 18:00 for Micropige Talent 1. For Micropige Aspirant 1 og 2 er denne springtræning valgfri.
Hej, jeg hedder Zira.
Jeg er 14 år gammel går på junior pige i Teamgym afdelingen.
Dette er mit 4 år i Hvidovre, og har været træner i 2 sæsoner:)
Jeg er træner på Micro pige 1 i både rytme og spring.
Jeg er træner da jeg elsker gymnastik og være aktiv. Denne glæde til en sport vil jeg gerne give videre til andre. Jeg elsker at arbejde med børn, da jeg synes de er kreative, søde og rigtig sjove.
Jeg hedder Kimmie, og er 18 år gammel. Til dagligt går jeg på en treårig HF og er på mit andet år. Jeg har været træner i klubben i 4 år men har været i foreningen i snart 15 år. I år har jeg familiegymnastik, micropige 2 og opvisning aspirant. Jeg er træner fordi jeg selv har gået til gymnastik i klubben i mange år og gerne vil dele ud af mine erfaringer.