Vis alle
Hold Tid/Sted Instruktør/træner Træningsperiode Tilmeld Tilmeldte
PASSIV MEDLEM (5000)
Mandag kl. 09:00 - 09:30 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Flemming Hersig ,
30.06.2020 - 04.07.2021 Tilmeld 31/500
PASSIV MEDLEM (5000)
Kort beskrivelse
TAK FOR STØTTEN :)
Tilmeld
Seniormotion (2000)
Mandag kl. 12:15 - 13:15 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Birgitte Mortensen ,
31.08.2020 - 07.06.2021 Tilmeld 35/50
Seniormotion (2000)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Seniormotion QiGong (2010)
Mandag kl. 13:15 - 14:15 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Birgitte Mortensen ,
31.08.2020 - 07.06.2021 Tilmeld 14/50
Seniormotion QiGong (2010)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Gymbasis 5-7 år (1216)
Mandag kl. 16:00 - 17:15 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Emma Riley ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna-Luca Bohn Gajhede , FIlippa Stisen , Mathilde Gry Jensen ,
31.08.2020 - 07.06.2021 Venteliste 24/24
Gymbasis 5-7 år (1216)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
TG Micropige Talent (1408)
Mandag kl. 16:00 - 18:00 Springcenter, Kettegård Alle 2 Torsdag kl. 16:00 - 18:00 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 12:00 - 14:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Ida Piper Brodersen ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna Bruun Reinhold , Ella Juul Mortensen ,
10.08.2020 - 04.07.2021 Tilmeld 10/12
TG Micropige Talent (1408)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TG Nano 7- 8 år (1300)
Mandag kl. 16:15 - 17:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 12:00 - 13:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Amalie Ulrich Mertins , Sille Louise Schultz Fredskov ,
UNGDOMSTRÆNER : Josephine Bergen , Mathilde Gry Jensen , Yasmin Hornung ,
10.08.2020 - 04.07.2021 Venteliste 12/12
TG Nano 7- 8 år (1300)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Gymbasis 5-8 år (1224)
Mandag kl. 17:15 - 18:30 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2 Onsdag kl. 17:15 - 18:30 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Emma Riley , Simone Atia-Hegaard ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna-Luca Bohn Gajhede , FIlippa Stisen , Mathilde Gry Jensen ,
31.08.2020 - 09.06.2021 Venteliste 24/24
Gymbasis 5-8 år (1224)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
TG Minipige Talent (1420)
Mandag kl. 17:30 - 19:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Onsdag kl. 16:00 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 10:00 - 12:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Elisa Violante , Malika Anthoni Lynge ,
11.08.2020 - 04.07.2021 Venteliste 14/14
TG Minipige Talent (1420)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
TG Micropige Bobler (1404)
Mandag kl. 17:30 - 19:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Fredag kl. 16:00 - 18:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Sille Louise Schultz Fredskov ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna-Luca Bohn Gajhede , Silje Ager Lentge , Sofie Pflug-Christensen ,
10.08.2020 - 02.07.2021 Venteliste 12/12
TG Micropige Bobler (1404)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
TG Juniorpiger (1428)
Mandag kl. 19:00 - 21:15 Springcenter, Kettegård Alle 2 Torsdag kl. 17:30 - 20:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 13:30 - 16:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
SPORTSCHEF : Kenneth Christiansen ,
FYSISK TRÆNER : Frederik Bülow ,
TRÆNER : André Haugen , Andreas Plum Støle , Fillipa Christa Arendal , Inga Valdís Tómasdóttir , Juni Mathilde Josephsen , Malika Anthoni Lynge , Mathilde Rude Andersen , Simon Smedegaard ,
10.08.2020 - 04.07.2021 Tilmeld 24/32
TG Juniorpiger (1428)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TG Juniormix (1430)
Mandag kl. 19:00 - 21:15 Springcenter, Kettegård Alle 2 Torsdag kl. 18:00 - 21:00 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 13:30 - 16:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
SPORTSCHEF : Kenneth Christiansen ,
FYSISK TRÆNER : Frederik Bülow ,
TRÆNER : André Haugen , Malika Anthoni Lynge , Mathilde Rude Andersen , Simon Smedegaard ,
10.08.2020 - 04.07.2021 Venteliste 15/15
TG Juniormix (1430)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
TG Minipige Bobler (1416)
Tirsdag kl. 16:00 - 18:00 Springcenter, Kettegård Alle 2 Onsdag kl. 16:00 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 10:00 - 12:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
SPORTSCHEF : Kenneth Christiansen ,
TRÆNER : Amalie Ulrich Mertins , Maja Piper Brodersen ,
UNGDOMSTRÆNER : Emilie Strange Herrmann ,
11.08.2020 - 04.07.2021 Venteliste 15/15
TG Minipige Bobler (1416)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Gymbasis 4-5 år (1200)
Tirsdag kl. 16:00 - 17:15 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Emma Riley , Laura Sofie Pedersen ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna Andersen , Line Lang-Kettner ,
MINIHJÆLPER : Caroline Borgstrøm Balle , Liv Mousted Deela ,
01.09.2020 - 08.06.2021 Venteliste 24/24
Gymbasis 4-5 år (1200)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
TG Micro-/Minidrenge (1400)
Tirsdag kl. 16:30 - 18:00 Springcenter, Kettegård Alle 2 Fredag kl. 16:00 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 12:00 - 14:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Caroline Strange Herrmann , Mathilde Lau leide , Nyah Pedersen ,
UNGDOMSTRÆNER : Felicia Blumenthal ,
10.08.2020 - 04.07.2021 Tilmeld 9/12
TG Micro-/Minidrenge (1400)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Gymbasis 4-7 år (1208)
Tirsdag kl. 17:15 - 18:30 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Emma Riley , Laura Sofie Pedersen ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna Andersen , Line Lang-Kettner ,
MINIHJÆLPER : Linea Kvitzau Andersen ,
01.09.2020 - 08.06.2021 Tilmeld 22/24
Gymbasis 4-7 år (1208)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TG Minipige Elite (1412)
Tirsdag kl. 17:30 - 19:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Torsdag kl. 16:00 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 16:00 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
FYSISK TRÆNER : Frederik Bülow ,
TRÆNER : André Haugen , Andreas Plum Støle , Inga Valdís Tómasdóttir , Juni Mathilde Josephsen , Katarina Chun Kristiansen ,
UNGDOMSTRÆNER : Felicia Blumenthal ,
11.08.2020 - 04.07.2021 Tilmeld 21/24
TG Minipige Elite (1412)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Sports Acro (2100)
Tirsdag kl. 18:00 - 20:30 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2 Torsdag kl. 18:00 - 20:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Anna Houg , Kamine Julie Dam Jacobsen , Luna Lynge ,
13.08.2020 - 01.07.2021 Tilmeld 15/24
Sports Acro (2100)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Gymbasis 5-7 år (1220)
Onsdag kl. 16:00 - 17:15 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Emma Riley , Simone Atia-Hegaard ,
UNGDOMSTRÆNER : FIlippa Stisen ,
MINIHJÆLPER : Leia Lang-Kettner , Marie Zahle Madsen ,
02.09.2020 - 09.06.2021 Venteliste 24/24
Gymbasis 5-7 år (1220)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Tumbling Talent (1460)
Onsdag kl. 16:30 - 19:00 Springcenter, Kettegård Alle 2 Fredag kl. 16:00 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
SPORTSCHEF : Kenneth Christiansen ,
TRÆNER : André Haugen , Simon Smedegaard ,
12.08.2020 - 02.07.2021 Tilmeld 11/16
Tumbling Talent (1460)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Tumbling Bobler (1450)
Onsdag kl. 16:30 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Fredag kl. 16:00 - 18:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
SPORTSCHEF : Kenneth Christiansen ,
TRÆNER : André Haugen , Nyah Pedersen , Simon Smedegaard ,
12.08.2020 - 02.07.2021 Tilmeld 12/15
Tumbling Bobler (1450)
Kort beskrivelse
Kontakt Kenneth på kenneth@hvg37.dk for mere info før tilmelding.
Tilmeld
Opvisningshold 10-16 år (1512)
Onsdag kl. 18:30 - 20:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 18:30 - 20:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Cecilie Hersig , Flemming Hersig , Katrine Fog Steen , Laura Sofie Pedersen , Simone Atia-Hegaard ,
12.08.2020 - 04.07.2021 Tilmeld 34/38
Opvisningshold 10-16 år (1512)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Gymbasis 4-7 år (1206)
Torsdag kl. 16:00 - 17:15 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Emma Riley , Laura Sofie Pedersen ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna Andersen , Gaia Kruse ,
03.09.2020 - 10.06.2021 Tilmeld 10/16
Gymbasis 4-7 år (1206)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Opvisningshold Senior (1500)
Torsdag kl. 19:30 - 21:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 16:30 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Søren Barslund Pedersen ,
03.09.2020 - 13.06.2021 Tilmeld 3/24
Opvisningshold Senior (1500)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Opvisningshold Senior 1/2 (1502)
Torsdag kl. 19:30 - 21:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 16:30 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Søren Barslund Pedersen ,
03.09.2020 - 13.06.2021 Tilmeld 3/24
Opvisningshold Senior 1/2 (1502)
Kort beskrivelse
Træning 1 gang om ugen = 1/2 kontingent
Tilmeld
Senior Sports Acro (2200)
Torsdag kl. 20:00 - 21:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Kamine Julie Dam Jacobsen , Luna Lynge ,
03.09.2020 - 24.06.2021 Tilmeld 0/20
Senior Sports Acro (2200)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Senior Sports Acro (2300)
Torsdag kl. 20:00 - 21:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Kamine Julie Dam Jacobsen , Luna Lynge ,
03.09.2020 - 24.06.2021 Tilmeld 0/20
Senior Sports Acro (2300)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Opvisnings Aspiranter (1504)
Fredag kl. 18:00 - 19:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Cecilie Hersig , Katrine Fog Steen ,
UNGDOMSTRÆNER : Gaia Kruse , Mathilde Gry Jensen , Mynte Jersborg ,
14.08.2020 - 02.07.2021 Tilmeld 26/50
Opvisnings Aspiranter (1504)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Røde kinder 4-6 år (1100)
Lørdag kl. 09:00 - 10:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Cecilie Hersig , Christina Amiti ,
UNGDOMSTRÆNER : Amalie Guldbæk , Selma Mertcan ,
MINIHJÆLPER : Emily Mertcan , Freja Brinchmann Saaby ,
05.09.2020 - 12.06.2021 Venteliste 28/28
Røde kinder 4-6 år (1100)
Kort beskrivelse
VIGTIGT STARTTID 8:55 - SLUTTID 9:55. Vi har ændret en smule i træningstiden, så vi får ryddet hallen og forhallen inden næste hold skal træne kl. 10:05.
Tilmeld venteliste
Familiegym 1-2 år (1000)
Lørdag kl. 09:00 - 10:00 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Kamine Julie Dam Jacobsen , Maria Anthoni Lynge ,
UNGDOMSTRÆNER : Johanna Løwe Lundum Nielsen ,
05.09.2020 - 12.06.2021 Venteliste 15/15
Familiegym 1-2 år (1000)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Røde kinder 3-5 år (1104)
Lørdag kl. 10:00 - 11:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Cecilie Hersig , Christina Amiti ,
UNGDOMSTRÆNER : Amalie Guldbæk , Selma Mertcan ,
MINIHJÆLPER : Emily Mertcan ,
05.09.2020 - 12.06.2021 Udsolgt 44/44
Røde kinder 3-5 år (1104)
Kort beskrivelse
VIGTIGT!! STARTTID 10:05 - SLUTTID 11:05. Vi har ændret en smule i træningstiden, så hallen og forhallen er tømt for forældre og gymnaster.
Udsolgt
Familiegym 1-2 år (1004)
Lørdag kl. 10:00 - 11:00 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Kamine Julie Dam Jacobsen , Maria Anthoni Lynge ,
UNGDOMSTRÆNER : Johanna Løwe Lundum Nielsen ,
05.09.2020 - 12.06.2021 Tilmeld 19/24
Familiegym 1-2 år (1004)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Røde kinder 4-6 år (1116)
Søndag kl. 09:00 - 10:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Mathilde Lau leide ,
UNGDOMSTRÆNER : Elena Violante , Ida Bruun Reinhold ,
MINIHJÆLPER : Daniel Kemp Larsen ,
06.09.2020 - 13.06.2021 Tilmeld 23/25
Røde kinder 4-6 år (1116)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Røde kinder 3-5 år (1120)
Søndag kl. 09:00 - 10:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Caroline Strange Herrmann ,
UNGDOMSTRÆNER : FIlippa Stisen , Josephine Bergen , Macy Living ,
06.09.2020 - 13.06.2021 Venteliste 24/25
Røde kinder 3-5 år (1120)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Familiegym 1-2 år (1008)
Søndag kl. 10:00 - 11:00 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Mathilde Lau leide ,
UNGDOMSTRÆNER : Ida Bruun Reinhold , JohanneSofie Østergaard , Josephine Bergen ,
MINIHJÆLPER : Wilma Klitsø ,
06.09.2020 - 13.06.2021 Tilmeld 10/15
Familiegym 1-2 år (1008)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Familiegym 1-2 år (1012)
Søndag kl. 11:00 - 12:00 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Mathilde Lau leide ,
UNGDOMSTRÆNER : Ida Bruun Reinhold , JohanneSofie Østergaard , Josephine Bergen ,
06.09.2020 - 13.06.2021 Tilmeld 10/15
Familiegym 1-2 år (1012)
Kort beskrivelse
Tilmeld