Vis alle
Hold Tid/Sted Instruktør/træner Træningsperiode Tilmeld Tilmeldte
PASSIV MEDLEM (5000)
Mandag kl. 09:00 - 09:30 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Flemming Hersig ,
30.06.2019 - 21.06.2020 Tilmeld 45/500
PASSIV MEDLEM (5000)
Kort beskrivelse
TAK FOR STØTTEN :)
Tilmeld
Senior 60+ A (1600)
Mandag kl. 12:15 - 13:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Birgitte Mortensen ,
26.08.2019 - 15.06.2020 Tilmeld 46/47
Senior 60+ A (1600)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Senior 60+ B (1604)
Mandag kl. 13:45 - 15:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Birgitte Mortensen ,
26.08.2019 - 15.06.2020 Udsolgt 1/1
Senior 60+ B (1604)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Gymbasis 6-8 år (1208)
Mandag kl. 16:00 - 17:15 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Emma Riley , Simone Atia-Hegaard ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna-Luca Bohn Gajhede , Mathilde Gry Jensen ,
19.08.2019 - 15.06.2020 Udsolgt 24/24
Gymbasis 6-8 år (1208)
Kort beskrivelse
Udsolgt
TG Nano 7- 8 år (1300)
Mandag kl. 16:00 - 17:00 Springcenter, Kettegård Alle 2 Torsdag kl. 16:00 - 17:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Tina Nørgaard ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna-Luca Bohn Gajhede , Silje Ager Lentge ,
MINIHJÆLPER : Sofie Pflug-Christensen ,
12.08.2019 - 18.06.2020 Venteliste 12/12
TG Nano 7- 8 år (1300)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
TG Micropige 1 (1404)
Mandag kl. 16:00 - 17:45 Springcenter, Kettegård Alle 2 Fredag kl. 16:00 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 10:00 - 12:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Juni Mathilde Josephsen , Sarah Anne Blohm ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna Bruun Reinhold , Emilie Strange Herrmann ,
12.08.2019 - 21.06.2020 Venteliste 12/12
TG Micropige 1 (1404)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
TG Minipige Bobler (1424)
Mandag kl. 17:00 - 18:45 Springcenter, Kettegård Alle 2 Torsdag kl. 16:00 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 10:00 - 12:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
SPORTSCHEF : Kenneth Christiansen ,
TRÆNER : Tina Nørgaard ,
UNGDOMSTRÆNER : Felicia Blumenthal ,
MINIHJÆLPER : Sofie Pflug-Christensen ,
12.08.2019 - 21.06.2020 Tilmeld 11/12
TG Minipige Bobler (1424)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Gymbasis 4-6 år (1200)
Mandag kl. 17:15 - 18:15 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Emma Riley , Simone Atia-Hegaard ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna-Luca Bohn Gajhede , Mathilde Gry Jensen ,
19.08.2019 - 15.06.2020 Venteliste 24/24
Gymbasis 4-6 år (1200)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
TG Minipige Elite (1412)
Mandag kl. 17:45 - 19:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Torsdag kl. 16:00 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 16:00 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Andreas Plum Støle , Juni Mathilde Josephsen , Mads Mai-The , Sarah Anne Blohm ,
UNGDOMSTRÆNER : Sille Louise Schultz Fredskov ,
12.08.2019 - 21.06.2020 Venteliste 13/13
TG Minipige Elite (1412)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
TG Juniormix (1436)
Mandag kl. 18:15 - 20:00 Springcenter, Kettegård Alle 2 Torsdag kl. 17:30 - 20:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 12:00 - 15:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : André Haugen , Emma Brandt Andersen , Karina Herløv Byrialsen , Mathilde Rude Andersen , William Michael ,
12.08.2019 - 21.06.2020 Venteliste 16/16
TG Juniormix (1436)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
TG Juniorpige 2 (1432)
Mandag kl. 19:15 - 21:15 Springcenter, Kettegård Alle 2 Torsdag kl. 17:30 - 20:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 12:00 - 15:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : André Haugen , Andreas Plum Støle , Juni Mathilde Josephsen , Sarah Anne Blohm , Søren Barslund Pedersen ,
12.08.2019 - 21.06.2020 Tilmeld 13/16
TG Juniorpige 2 (1432)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TG Juniorpige 1 (1428)
Mandag kl. 19:15 - 21:15 Springcenter, Kettegård Alle 2 Torsdag kl. 18:30 - 21:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 12:00 - 15:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
SPORTSCHEF : Kenneth Christiansen ,
TRÆNER : Mads Mai-The , Tina Nørgaard ,
12.08.2019 - 21.06.2020 Tilmeld 10/14
TG Juniorpige 1 (1428)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TG Micro-/Minidrenge (1400)
Tirsdag kl. 16:00 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Fredag kl. 16:00 - 18:00 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 10:00 - 12:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Caroline Strange Herrmann , Mads Mai-The , Mathilde Lau leide , Mia Refsgaard Kristiansen ,
13.08.2019 - 21.06.2020 Tilmeld 13/18
TG Micro-/Minidrenge (1400)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TG Minipige 2B (1420)
Tirsdag kl. 16:00 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Onsdag kl. 16:00 - 17:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 14:30 - 17:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : André Haugen , Fillipa Christa Arendal , Nicoline Erichsen ,
UNGDOMSTRÆNER : Lærke Alma Beyer , Mia Viuf Jørgensen ,
13.08.2019 - 21.06.2020 Venteliste 15/15
TG Minipige 2B (1420)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Gymbasis 4-6 år (1204)
Tirsdag kl. 16:00 - 17:15 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Emma Riley , Laura Sofie Pedersen ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna-Luca Bohn Gajhede ,
20.08.2019 - 16.06.2020 Tilmeld 5/24
Gymbasis 4-6 år (1204)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TG Minipige 2A (1416)
Tirsdag kl. 16:00 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Fredag kl. 16:00 - 18:00 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 14:30 - 16:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Elisa Violante , Mads Mai-The , Malika Anthoni Lynge ,
13.08.2019 - 21.06.2020 Tilmeld 12/14
TG Minipige 2A (1416)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TG Micropige 2 (1408)
Tirsdag kl. 16:00 - 18:00 Springcenter, Kettegård Alle 2 Onsdag kl. 16:00 - 17:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 14:30 - 16:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Ida Piper Brodersen , Maja Piper Brodersen ,
UNGDOMSTRÆNER : Ella Juul Mortensen ,
13.08.2019 - 21.06.2020 Tilmeld 10/12
TG Micropige 2 (1408)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Opvisningshold 1 - 6-11 år (1500)
Tirsdag kl. 17:30 - 19:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Cecilie Hersig , Flemming Hersig , Katrine Fog Steen , Kirsten Krab Harholt ,
UNGDOMSTRÆNER : Gaia Kruse , Mathilde Gry Jensen ,
20.08.2019 - 16.06.2020 Udsolgt 50/50
Opvisningshold 1 - 6-11 år (1500)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Sports Acro (2100)
Tirsdag kl. 18:00 - 19:00 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2 Tirsdag kl. 19:00 - 20:00 Springcenter, Kettegård Alle 2 Torsdag kl. 18:30 - 20:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Kamine Julie Dam Jacobsen , Luna Lynge ,
27.08.2019 - 27.05.2020 Tilmeld 11/40
Sports Acro (2100)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Opvisningshold 2 - 10-16 år (1504)
Tirsdag kl. 18:30 - 20:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 19:00 - 20:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Cecilie Hersig , Flemming Hersig , Katrine Fog Steen , Kirsten Krab Harholt ,
UNGDOMSTRÆNER : Gaia Kruse ,
20.08.2019 - 21.06.2020 Tilmeld 40/44
Opvisningshold 2 - 10-16 år (1504)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Gymbasis drenge 5-8 år (1216)
Onsdag kl. 16:00 - 17:15 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Emma Riley ,
UNGDOMSTRÆNER : FIlippa Stisen , Gaia Kruse , Tobias Dodd , Mads Sandgreen ,
21.08.2019 - 17.06.2020 Tilmeld 11/24
Gymbasis drenge 5-8 år (1216)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Gymbasis 6-8 år (1212)
Onsdag kl. 17:15 - 18:30 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Emma Riley ,
UNGDOMSTRÆNER : FIlippa Stisen , Gaia Kruse , Tobias Dodd , Mads Sandgreen ,
21.08.2019 - 17.06.2020 Venteliste 24/24
Gymbasis 6-8 år (1212)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Røde kinder 5-7 år med forældr (1112)
Onsdag kl. 17:30 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Jasmin Atsiz , Simone Atia-Hegaard , Thea Ingvardson ,
UNGDOMSTRÆNER : JohanneSofie Østergaard ,
08.01.2020 - 17.06.2020 Tilmeld 2/30
Røde kinder 5-7 år med forældr (1112)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Røde kinder 5-7 år med forældr (1108)
Onsdag kl. 17:30 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Jasmin Atsiz , Simone Atia-Hegaard , Thea Ingvardson ,
UNGDOMSTRÆNER : JohanneSofie Østergaard ,
21.08.2019 - 18.12.2019 Tilmeld 24/30
Røde kinder 5-7 år med forældr (1108)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Opvisningshold 3 - 8-13 år (1508)
Onsdag kl. 18:30 - 20:30 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 19:00 - 20:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Katrine Wexøe , Laura Sofie Pedersen , Simone Atia-Hegaard ,
21.08.2019 - 21.06.2020 Tilmeld 18/40
Opvisningshold 3 - 8-13 år (1508)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TG Seniormix ONSDAG (1446)
Onsdag kl. 19:30 - 22:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : André Haugen , Mads Mai-The , Søren Barslund Pedersen ,
01.10.2019 - 17.06.2020 Tilmeld 1/24
TG Seniormix ONSDAG (1446)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TG Seniormix SØNDAG (1448)
Onsdag kl. 19:30 - 22:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : André Haugen , Mads Mai-The , Søren Barslund Pedersen ,
01.10.2019 - 21.06.2020 Tilmeld 0/24
TG Seniormix SØNDAG (1448)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TG Seniormix (1444)
Onsdag kl. 19:30 - 22:00 Springcenter, Kettegård Alle 2 Søndag kl. 16:00 - 18:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : André Haugen , Mads Mai-The , Søren Barslund Pedersen ,
21.08.2019 - 17.06.2020 Tilmeld 12/24
TG Seniormix (1444)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Familiegym 2-3 år (1000)
Fredag kl. 16:00 - 17:00 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Maria Anthoni Lynge ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna Andersen , Anna Frydelund Larsen , Yasmin Hornung ,
23.08.2019 - 20.12.2019 Venteliste 25/25
Familiegym 2-3 år (1000)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Tumbling 10-12 år (1450)
Fredag kl. 16:00 - 18:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
SPORTSCHEF : Kenneth Christiansen ,
16.08.2019 - 19.06.2020 Tilmeld 6/14
Tumbling 10-12 år (1450)
Kort beskrivelse
Krav er at man kan lave et araber spring og en flikflak, men ikke nødvendigvis have sat dem sammen. Kontakt Kenneth på kenneth@hvg37.dk for mere info før tilmelding.
Tilmeld
Familiegym 2-3 år (1020)
Fredag kl. 16:00 - 17:00 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Maria Anthoni Lynge ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna Andersen , Anna Frydelund Larsen , Yasmin Hornung ,
10.01.2020 - 19.06.2020 Tilmeld 1/25
Familiegym 2-3 år (1020)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Røde kinder 5-7 år (1104)
Fredag kl. 17:00 - 18:00 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Maria Anthoni Lynge ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna Andersen , Anna Frydelund Larsen , Yasmin Hornung ,
10.01.2020 - 19.06.2020 Tilmeld 0/25
Røde kinder 5-7 år (1104)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Røde kinder 5-7 år (1100)
Fredag kl. 17:00 - 18:00 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Maria Anthoni Lynge ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna Andersen , Anna Frydelund Larsen , Yasmin Hornung ,
23.08.2019 - 20.12.2019 Tilmeld 13/25
Røde kinder 5-7 år (1100)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Familiegym 1-2 år (1004)
Lørdag kl. 09:00 - 10:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Berit Bertelsen , Christina Amiti , Thea Ingvardson ,
UNGDOMSTRÆNER : Johanna Løwe Lundum Nielsen , Sofie Kirstine Hansen ,
31.08.2019 - 21.12.2019 Venteliste 25/25
Familiegym 1-2 år (1004)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Røde kinder 4-6 år (1132)
Lørdag kl. 09:00 - 10:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Berit Bertelsen , Christina Amiti , Thea Ingvardson ,
UNGDOMSTRÆNER : Elena Violante , Maja Olesen , Siff Kruse ,
MINIHJÆLPER : Naja Lundgaard ,
11.01.2020 - 20.06.2020 Tilmeld 13/30
Røde kinder 4-6 år (1132)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Familiegym 1-2 år (1024)
Lørdag kl. 09:00 - 10:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Berit Bertelsen , Christina Amiti , Thea Ingvardson ,
UNGDOMSTRÆNER : Johanna Løwe Lundum Nielsen , Sofie Kirstine Hansen ,
11.01.2020 - 20.06.2020 Tilmeld 9/25
Familiegym 1-2 år (1024)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Røde kinder 4-6 år (1116)
Lørdag kl. 09:00 - 10:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Berit Bertelsen , Christina Amiti , Thea Ingvardson ,
UNGDOMSTRÆNER : Elena Violante , Maja Olesen , Siff Kruse ,
MINIHJÆLPER : Naja Lundgaard ,
24.08.2019 - 21.12.2019 Venteliste 30/30
Røde kinder 4-6 år (1116)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Familiegym 2-3 år (1032)
Lørdag kl. 10:00 - 11:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Berit Bertelsen , Christina Amiti , Thea Ingvardson ,
UNGDOMSTRÆNER : Johanna Løwe Lundum Nielsen , Sofie Kirstine Hansen ,
11.01.2020 - 20.06.2020 Venteliste 25/25
Familiegym 2-3 år (1032)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Røde kinder 4-7 år (1124)
Lørdag kl. 10:00 - 11:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Berit Bertelsen , Christina Amiti , Thea Ingvardson ,
UNGDOMSTRÆNER : Elena Violante , Maja Olesen , Siff Kruse ,
MINIHJÆLPER : Naja Lundgaard ,
24.08.2019 - 21.12.2019 Tilmeld 22/30
Røde kinder 4-7 år (1124)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Røde kinder 5-7 år (1140)
Lørdag kl. 10:00 - 11:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Berit Bertelsen , Christina Amiti , Thea Ingvardson ,
UNGDOMSTRÆNER : Elena Violante , Maja Olesen , Siff Kruse ,
MINIHJÆLPER : Naja Lundgaard ,
11.01.2020 - 20.06.2020 Tilmeld 10/30
Røde kinder 5-7 år (1140)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Familiegym 2-3 år (1012)
Lørdag kl. 10:00 - 11:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Berit Bertelsen , Christina Amiti , Thea Ingvardson ,
UNGDOMSTRÆNER : Johanna Løwe Lundum Nielsen , Sofie Kirstine Hansen ,
31.08.2019 - 21.12.2019 Udsolgt 25/25
Familiegym 2-3 år (1012)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Familiegym 2-3 år (1016)
Søndag kl. 09:00 - 10:00 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Pernille Snitkjær ,
UNGDOMSTRÆNER : Amalie Jensen , Ida Bruun Reinhold ,
01.09.2019 - 22.12.2019 Udsolgt 25/25
Familiegym 2-3 år (1016)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Familiegym 1-2 år (1028)
Søndag kl. 09:00 - 10:00 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Pernille Snitkjær ,
UNGDOMSTRÆNER : Amalie Jensen , Ida Bruun Reinhold , Silje Ager Lentge ,
12.01.2020 - 21.06.2020 Tilmeld 3/25
Familiegym 1-2 år (1028)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Røde kinder 4-6 år (1136)
Søndag kl. 09:00 - 10:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Mathilde Lau leide ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna Frydelund Larsen , Silje Ager Lentge , Yasmin Hornung ,
12.01.2020 - 21.06.2020 Tilmeld 13/30
Røde kinder 4-6 år (1136)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Røde kinder 4-6 år (1120)
Søndag kl. 09:00 - 10:00 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Mathilde Lau leide ,
UNGDOMSTRÆNER : Anna Frydelund Larsen , Silje Ager Lentge , Yasmin Hornung ,
25.08.2019 - 22.12.2019 Venteliste 30/30
Røde kinder 4-6 år (1120)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Røde kinder 5-7 år (1128)
Søndag kl. 09:30 - 10:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
UNGDOMSTRÆNER : Josephine Bergen , Line Lang-Kettner ,
MINIHJÆLPER : Macy Living ,
25.08.2019 - 22.12.2019 Tilmeld 12/30
Røde kinder 5-7 år (1128)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Røde kinder 5-7 år (1144)
Søndag kl. 09:30 - 10:30 Springcenter, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Mads Mai-The ,
UNGDOMSTRÆNER : Josephine Bergen , Line Lang-Kettner ,
MINIHJÆLPER : Macy Living ,
12.01.2020 - 21.06.2020 Tilmeld 0/30
Røde kinder 5-7 år (1144)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Familiegym 1-2 år (1008)
Søndag kl. 10:00 - 11:00 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Pernille Snitkjær ,
UNGDOMSTRÆNER : Amalie Jensen , Ida Bruun Reinhold , Silje Ager Lentge ,
01.09.2019 - 22.12.2019 Tilmeld 16/25
Familiegym 1-2 år (1008)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Familiegym 2-3 år (1036)
Søndag kl. 10:00 - 11:00 Gymnastik sal 3, Kettegård Alle 2
TRÆNER : Pernille Snitkjær ,
UNGDOMSTRÆNER : Amalie Jensen , Ida Bruun Reinhold ,
12.01.2020 - 21.06.2020 Tilmeld 18/25
Familiegym 2-3 år (1036)
Kort beskrivelse
Tilmeld